Θυμάσαι πίσω στο 2015 που δεν χάναμε επεισόδιο από το The Voice; Ο λόγος που μας άρεσε τόσο έχει όνομα, επίθετο και ολοκαίνουργιο debut άλμπουμ για να κολλήσεις! Ο Κωνσταντίνος Αγγελόπουλος κάνει δυναμικό comeback στις καρδιές και τις playlist μας με το «ΝΑ ΖΗΣΩ ΠΑΡΑΠΑΝΩ», τον πρώτο προσωπικό δίσκο του σε συνεργασία με τον Θοδωρή Κοντάκο aka Kos K και κάπου σε ένα παράλληλο σύμπαν τσιρίζουμε αγκαλιά με τον 15χρονο εαυτό μας!
Το όλο project γεννήθηκε κάπου το 2020, όταν οι δύο τους συναντήθηκαν και μας χάρισαν την «Ταράτσα» που έμελλε να είναι το πρώτο επιτυχημένο single του δίσκου, ενώ ακολούθησαν τα «Ξέχνα με εμένανε» και «Τρίτη Παρουσία». Μέχρι τις αρχές του 2024 ολοκληρώνονται όλα τα τραγούδια του δίσκου.
*Spoiler alert* λιώσαμε με συνεργασία Κωνσταντίνου και Ελένης Τσαλιγοπούλου!
Στο «ΝΑ ΖΗΣΩ ΠΑΡΑΠΑΝΩ» συναντώνται πολλοί κόσμοι. Ξεκινά σκοτεινά και ατμοσφαιρικά σε έναν μη-τόπο με την αντήχηση και το κυνήγι ενός ανεκπλήρωτου θησαυρού να μας οδηγούν στην ερώτηση- μαρτύριο για το αν «Ανήκουμε κάπου»; Στην αναζήτηση της απάντησης το ταξίδι συνεχίζεται σε ένα, λερωμένο από κεράσι, «Βιβλίο», σε ένα τραπουλόχαρτό, ακόμα και σε ένα μπουκάλι που ταξιδεύει άσκοπα στον ωκεανό.
Κλείνοντας, όμως, καταλήγει στην πόλη, γιατί εκεί ανήκει πραγματικά. Καταλαμβάνει χώρο για όσους ανθρώπους πνίγει αυτή η πόλη στην «Τρίτη Παρουσία», τους συμφιλιώνει με τους εαυτούς τους στο «Μπαρ» και τους οδηγεί στην Γη της Επαγγελίας, μία «Ταράτσα» στην οποία δεν περισσεύει κανείς. Δεν ξεχνά όμως, να μας υπενθυμίσει πως υπάρχουν πολλά ακόμα για να παλέψουμε, όσο υπάρχουν παιδιά που ακόμα ψάχνουν να βρουν πού ανήκουν.
Δεν ξέρω για εσάς, εμείς πάντως βρήκαμε το άλμπουμ που θα συνοδέψει το καλοκαίρι μας, μένει να το ακούσεις και να κολλήσεις και εσύ!
Βρείτε το άλμπουμ διαθέσιμο σε όλα τα ψηφιακά καταστήματα μουσικής:
https://orcd.co/nazisoparapano